logo

Вибір гелевого або AGM акумулятора

Використання герметичних необслуговуваних акумуляторів набуває все більшої популярності як для робочих процесів так і для побутових цілей. На сьогодні найпоширенішими є свинцево-кислотні акумуляторні батареї і все більшу популярність набирають літієві АКБ.

акумулятори, що випускаються на даний момент промисловістю для ДБЖ є свинцево-кислотними. Ще одні "лякаючі" абревіатури - VRLA і SLA - обидві відносяться до акумуляторів, які використовуються в джерелах безперебійного живлення. Також такі батареї називаються необслуговуваними та герметизованими. VRLA розшифровується як Valve Regulated Lead Acid, у вільному перекладі це означає регульовані клапаном свинцево-кислотні.

SLA означає Sealed Lead Acid, тобто закриті (герметизовані) свинцево-кислотні. Необслуговує - означає, що в АКБ цього виду не потрібно стежити за рівнем електроліту і доливати воду, як, наприклад, в автомобільних. Позначення герметизовані (герметичні) говорить про те, що з батареї цього типу не проллється електроліт, навіть якщо вона перекинеться набік або зазнає трясіння. Також герметичність дозволяє експлуатувати їх у житлових приміщеннях: горючі пари, що виділяються в процесі роботи акумулятора, залишаються "замкненими" всередині, і тільки при порушеннях умов роботи може відкритися аварійний клапан. І всі ці визначення - не різні типи акумуляторів, а один і той же: VRLA / SLA герметизовані (герметичні), що не обслуговуються. Саме цей тип набув найбільшого поширення в джерелах безперебійного живлення.

вибір акумуляторів для ДБЖ фото

Чим AGM-акумулятори відрізняються від гелевих?

AGM - скорочення від Absorbent Glass Mat. Ця абревіатура визначає основну конструктивну особливість даного типу. В АГМ акумуляторах електроліт не знаходиться в рідкому стані, а ввібраний у спеціальні мати зі скловолокна. У гелевих АКБ до рідкого електроліту додається спеціальний силікагель, в результаті електроліт набуває желеподібної форми. Що перша, що друга технологія допускає експлуатацію пристроїв у будь-якому положенні, за винятком перевернутого на кришку. Це досягається за рахунок того, що електроліт не знаходиться в рідкому стані.

Гелеві акумулятори мають велику щільність за рахунок гелеподібного середовища. Це робить їх стійкішими до глибоких розрядів. Відтак вони широко застосовуються в системах з циклічними розрядами-зарядами, наприклад, сонячних електростанціях. Але варто відзначити, що AGM-акумулятори нового покоління з позначенням Deep Cycle також непогано справляються з глибокими розрядами. Підсумок: якщо перед вами стоїть завдання повністю розряджати та заряджати акумулятори краще вибирати гелеві, якщо такої потреби немає сміливо беріть AGM.

АГМ-акумулятори більш чутливі до температурного режиму. Якщо експлуатувати їх при температурі нижче 15°С або вище 25°С вони починають швидше виробляти свій ресурс. Акумуляторні батареї типу GEL менш сприйнятливі до температури та можуть працювати у нормальному режимі навіть за мінусу. Підсумок: враховуйте температуру приміщення, де будуть встановлені джерела живлення, і вибирайте відповідний тип.

Гелеві АКБ чутливі до струму заряду. Для такого типу пристроїв потрібен якісний зарядний пристрій зі стабільною напругою та мінімумом пульсацій. Їхні AGM-аналоги в цьому плані більш стійкі і не мають таких високих вимог до якості зарядок. Підсумок: при виборі акумуляторів гелів подбайте про надійне зарядне, для максимального продовження ресурсу батарей.

Гелеві акумулятори не переносять короткого замикання. Навіть якщо на мить замкнути плюс з мінусом такий АКБ вийде з ладу. Підсумок: при підключенні GEL-акумуляторів будьте обережні!

Таблиця порівняння акумуляторних батарей

У 2-3 рази вище, ніж в AGM (близько 600 циклів) за рахунок в'язкого електроліту. Пластини залишаються покритими ним під час глибокого розряду, тому менше схильні до корозії.

Показник Гелеві AGM
Циклічний ресурс Близько 300 циклів заряд-розряд.
Заряд Дуже вимогливі до точності заряду, його перевищення може призвести до спучування батареї. Не так критичні до заряду, хоча перевищення напруги при заряді також може призвести до кипіння та здуття батареї.
Самозаряд Величина саморозряду невелика, тому підходять для застосування там, де розряд відбувається малими струмами протягом тривалого періоду Саморозряд інтенсивніший, ніж у гелевих.
Перегрів Перегрів може викликати вибух батареї. Перегрів не такий критичний, але теж небезпечний.
Глибокий розряд Добре витримують глибокий розряд. Бажана експлуатація при глибині розряду не більше 30%.
Пусковий і максимальний струм Не здатні дати великі струмові величини, особливо стартові, через високий внутрішній опір. Пускові струми більше.
Коротке замикання Менш чутлива. 0,033 - 0,042
Експлуатація У будь-якому положенні, крім "вгору дном", дрібні пошкодження корпусу не викликають витік електроліту, за рахунок в'язкості останнього. У будь-якому положенні, крім "вгору дном".

Гелеві акумулятори від виробника Toyama

акумулятор гелевий Toyama фото

Акумуляторна батарея Toyama NPG це необслуговувана, герметична, гелева акумуляторна батарея великої ємності. Завдяки своїм унікальним властивостям акумулятор TOYAMA можна використовувати в "жорстких" умовах допускаючи глибокі розряди (сонячна енергетика, електроприводи, іверторні системи та ін.). Корпус зроблений з термостійкої та удароміцної пластмаси. Напрацювання циклів заряду становить приблизно до 950 (залежно від правильності використання та глибини розряду).

В основному рекомендується використовувати акумулятор Toyama у циклічному режимі, тобто там, де завжди буде здійснювати повний заряд/розряд акумулятора, хоча він також добре працює і в буферному режимі.

Якщо купити акумуляторну батарею Toyama Ви отримуєте головну особливість, роботу в позаштатних режимах що дозволяє експлуатувати акумулятор у спекотні погодні умови (до +50°C), або в низькотемпературні режими (до -35°C і нижче).

Корпус батареї виготовлений з удароміцної та термостійкої “ABS” пластмаси, яка певною мірою захищає акумуляторну батарею від механічних пошкоджень та контакту з полум'ям. Підключення споживачів до акумулятора здійснюється з використанням болтових з'єднань ”M6”. Акумулятор містить дві ручки, які використовуються для зручності пересування акумулятора.

Рекомендована сфера застосування

  • Системи накопичення сонячної та вітрової енергії
  • Системи безперебійного живлення
  • Медичне обладнання
  • Системи сигналізації
  • Електропровід

Основні переваги гелевих акумуляторів Toyama

  • Робота в будь-якому положенні (герметична конструкція)
  • Повне відновлення від глибокого розряду
  • Стійкий до високих і низьких температур
  • Електроліт у гелеподібному стані
  • Знижений саморозряд

Кількість циклів роботи акумулятора Toyama

гелеві акумулятори Toyama фото

Основні особливості гелієвих акумуляторів Toyama

Акумулятори Toyama можуть працювати в режимі глибоких розрядів-зарядів тривалий час. Так при розряді, коли напруга знизиться до 10,5 Вольт, термін служби акумуляторів Toyama гарантовано становитиме не менше 900 циклів заряду.

Акумуляторна батарея максимально ефективна навіть у нештатних режимах роботи, зберігають свої технічні та робочі характеристики навіть при пошкодженому корпусі.

Гелієвий акумулятор Toyama гарантує відсутність витоку. Акумулятори Toyama є більш безпечними та стійкими до сильної вібрації.

Відсутність газовиділення, завдяки чому зберігається щільність та збільшується продуктивність акумулятора.

Не потребують додаткового обслуговування, характеризуються можливою роботою відразу після включення.
Сподобалася стаття? Розкажіть друзям
Вибір гелевого або AGM акумулятора
0
Автор статьи -

Популярні статті

Схеми підключення водяних тепловентиляторів до системи опалення фото
5532
В даній статті ми розглянемо різні електричні схеми підключення, а також схемі&n...
Колектор для опалення. Принципи роботи, правила монтажу та підключення фото
4701

Колектор для опалення. Принципи роботи, правила монтажу та підключення

Правила підбору та монтажу системи димоходу для твердопаливного котла фото
4297
Здавалося б, що складного в завданні встановити якісну систему димоходу для прив...
Монтаж опалювального обладнання фото
3714
Так як ми є виробниками опалювального обладнання, клієнти запитують у нас про мо...
Котельне приміщення для інсталяції твердопаливного котла фото
3311
Дана стаття містить інформацію про "Вимоги до котельного приміщення для твердопа...

Ми у Фейсбуці