logo

Установка блочно модульної котельні на твердому паливі

Котельня інсталяція — котельня) - споруда, в якому здійснюється нагрів робочої рідини (теплоносія) (як правило води) для системи опалення або пароснабжения, розташоване в одному технічному приміщенні. Котельні з'єднуються зі споживачами за допомогою теплотраси і/або паропроводів. Основним пристроєм котельні є паровий, жаротрубний або водогрійний котли. Котельні використовуються при централізованому тепло - і пароснабжении або при місцевому постачанні, якщо ця котельня локального значення (в межах приватного будинку, кварталу).

блочно-модульна котельня фото

Блочно-модульні котельні - це окремі автономні транспортабельні установки або блоки установок, які укомплектовані всім необхідним опалювальним обладнанням. Їх можуть встановлювати окремо, можуть прилаштовувати. Використовують для опалення та гарячого водопостачання різних об'єктів. Це промислові та офісні будівлі, виробничі споруди, складські приміщення, приватні будинки. Застосовуються, як постійні, тимчасові або пересувні джерела тепла. З кожним роком вони стають все більш потрібними на ринку України.

У модульних котельних використовують газові, твердопаливні котли та пелетні котли різної потужності. Вони разом з іншим обладнанням і автоматикою розміщуються в контейнері, який можна легко переміщати, транспортувати і підключати до різних систем опалення. Корпус контейнера блочно-модульної системи металевий, цілісний, а також він утеплений та пожежобезпечний.

Блочно-модульні котельні-високоавтоматизовані, вони здатні забезпечити постійну роботу для всього обладнання і не вимагають присутності людей. Автоматика таких блоків створює умови для роботи котлів в потрібному режимі температур, на нього впливають погодні умови. Модульний блок обладнаний спеціальними системами безпеки, які здатні запобігти аварійним ситуаціям.

Модульні котельні мають компактні розміри, що дає можливість транспортувати їх різними способами. Блочно-модульні котельні покупець отримує у зібраному вигляді. Що стосується необхідних додаткових робіт, до них можна віднести: підключення до системи опалення, монтаж димоходу і підключення електроенергії. Це значно знижує витрати на обігрів будь-якої будівлі.

Серед покупців міст України, більш затребуваними є модульні системи з твердопаливними котлами та пелетними котлами. Їх замовляють і купують значно більше в порівнянні з газовими. В якості твердого палива використовують дрова, вугілля, тирса, пелети, брикети. І це не дивно, так як дане біопаливо має невисоку вартість, що в кінцевому підсумку значно зменшує витрати на опалення.

Основні переваги блочно-модульних котелень:

  • компактність
  • надійність
  • простота в установці і монтажі
  • зменшення витрати на опалення
  • ефективна робота обладнання
  • не вимагають капітального будівництва

Використання модульних котелень

Конструкція котельних дає можливість застосовувати їх для різних цілей. Частіше за все модульні котельні використовуються для такий завдань: Автономне джерело тепла. Підходить для житлових, загальнодоступних та виробничих приміщень. Розмір будівель може бути достатньо великим. Особливо зручно використовувати «БМК» для орендованих приміщень. У випадку переїзду таку котельню можна також перевезти на нове місце.

Блочно-модульна котельня відмінно підходить для теплиць, вона не тільки підтримує потрібну температуру в приміщенні але і підігріває воду для поливу. Котельню можна встановити на пів-прицеп та укомплектувати гнучкими трубами з утепленням. Це дає можливість швидко виконувати приєднання «БКМ» до системи аварійної будівлі. Розгортання котельної можна виконати за 4 години.

Конструкція блочно-модульної котельні

БМК складається з одного або більше модулів. Вибір кількості модулів ведеться в залежності від потреб, продуктивності модуля та кількості котлів. Виробництво модульних котелеym ведеться з легких будматеріалів, що спрощує транспортування інсталяції.

блочно-модульна котельня конструкція фото

Модулі мають жорсткий металевий каркас, який служить для опорою для систем опалення, вентиляції та освітлення, а також зовнішнього облицювання. Його виконують з легких та ефективних в плані теплоізоляції матеріалів. В основному використовуються сендвіч-панелі, які здатні витримувати значне вітрове навантаження. Для каркасу використовуються замкнуті квадратні труби, які володіють високою жорсткістю. Вони гнуться та зварюються для отримання потрібної форми. Це дає можливість спростити будівництво модульних котелень та придати її конструкції потрібну жорсткість при невеликій масі.

Основа «БМК» має вигляд горизонтальної платформи, яка виконується з сталевих балок. В даному випадку використовуються швелери та кутики, рідше двотаври. Щоб отримати відмінну теплоізоляцію, створюється багатошарова підлога. Знизу розміщується сталевий лист товщиною 2 мм, потім іде шар утеплювача товщиною не менше 150 мм, а при експлуатації в холодних умовах і великий. Зверху також вкладається сталевий лист, великої товщини, звичайно – 5 мм.

Для утеплення використовуються негорючі напівжорсткі плити з мінеральної вати. Особливо ефективні плити з базальтового волокна. Оскільки експлуатація блочно-модульної котельні ведеться протягом тривалого періоду, необхідний захист сталевих конструкцій. Вона виконується шляхом нанесення модифікатора іржі з фосфором СФ-1, який зверзу покривається інгібуючим ґрунтуванням в 2 шари.
Щоб вартість модульних котелень була невисока, використовують навісні стіни, які кріпляться до каркаса з допомогою гвинтів-саморізів. Такі гвинти оснащені гумовими шайбами, які захищають від попадання води в з’єднання. Для зовнішніх стін використовуються сендвіч-панелі. Товщина утеплювача в панелях знаходиться в діапазоні 80 – 150 мм.

Покрівля також покривається панелями з аналогічною товщиною утеплювача. Для їхнього креслення до прогонів та балок використовуються саморізні гвинти з шайбами та гуми. Стики панелей по кутах закриваються нащільниками, які монтуються з допомогою заклепок.

В блочно-модульній котельні встановлюються вікна з алюмінієвими профілями, а також двері які відкриваються на зовні. Для вибору площі засклення використовують будівельні норми для обгороджувальних світлопрозорих конструкцій та освітлення приміщення. При проектуванні та виробництві «БМК» враховуються вимоги, які встановленні для будівництва такого типу.

Блочно-модульна котельна, являється транспортабельною та повністю готова до експлуатації. ЇЇ монтаж виконується при допомозі спецтехніки. Важною умовою являється наявність підходящого фундаменту. Монтаж пристроїв достатньо простий, вся система відрізняється своєю компактністю та мобільністю. Монтаж можна проводити в холодний період року.

Варіанти виконання «БМК»

Будівництво котельних достатньо гнучке, що дає можливість підібрати потрібну систему під різні потреби. Система може включати в себе від одного до чотирьох модулів. Діапазон потужності інсталяції від 50 кВт до 30 МВт.

блочно-модульна котельня варіанти виконання фото

В залежності від використовуваного палива блочно-модульні котельні поділяються на:
  • модульні котельні на твердому паливі
  • котельні на дизельному паливі
  • газові модульні котельні
  • комбіновані модульні котельні

В стандартному варіанті виконання БМК мережеві та котлові контури поділяються з допомогою теплообмінника обладнання. Використовується закрита та незалежна теплова схема. Вона дає можливість захистити інсталяцію від шкідливого впливу теплових мереж, до яких відноситься низька якість води та перепади її температури та тиску.

Базова комплектація котельної

базова комплектація модульної котельні фото

Це мінімально необхідний комплект обладнання котельної, який зібраний в заводських умовах та забезпечує потреби опалення, вентиляція та гарячого водопостачання.

Склад базової модульної котельні: будівля (1 або декілька блоків) обв’язка котельного контуру (трубопроводи, запірна арматура, насос, вузол захисту зворотного контуру, запобіжні клапани, розширювальний бак, гідравлічного розподілювача, системи вентиляції, щит електричного управління, електрична комутація, внутрішнє та зовнішнє освітлення, паспорт на котельню).

Розширена комплектація

Пелетний котел (комплект)

пелетний котел для модульної котельні фото

Котел Maxus виготовлений з унікальним та високоефективним у своєму роді теплообмінником і конструкцією, яка перевірена роками. Завдяки таким перевагам, даний котел гарантує стабільність характеристик протягом усього терміну експлуатації, без погіршення основних показників.

Призначення: спалювання твердого палива (пелети) в автоматичному режимі

Блок мережевого насоса

блок мережевого насоса для модульної котельні фото

Призначення: забезпечення постійної циркуляції теплоносія по магістралям системи опалення.

Комплектація: насос, комплект запірної арматури, комплект манометрів, фільтр, зворотний клапан, комплект електричного підключення.

Вузол погодозалежного управління

погодозалежна автоматика для модульної котельні фото

Призначення: регулювання температури подачі теплоносія систем опалення згідно вибраному погодозалежному графіку.

Комплектація: трьохходовий змішувальний клапан, привід, контролер управління, датчик зовнішньої температури, комплект КІП.

Вузол обліку тепла

вузол обліку тепла для модульної котельні фото

Призначення: комплект пристроїв, які забезпечують вузол теплової енергії, об’єму теплоносія, а також контроль на реєстрацію параметрів.

Комплектація: електронний блок обчислювач кількості тепла, датчик витрати теплоносія, датчики температури, комплект запірної арматури.

Вузол шламоуловлювача

шламоуловлювач для модульної котельні фото

Призначення: очищення робочих рідин системи опалення від сторонніх дрібних частин з цілю запобігання передвчасного зносу та виходу з ладу деталей циркуляційного насоса, запірної арматури та регулювальної арматури, поверхні нагріву котлів на радіаторів.

Комплектація: циліндричний корпус с двома виходами на протилежні сторони, фільтр, розповітрювач, зливні крани, комплект запірної арматури та КІП.

Система димовидалення

примусове димовидалення для модульної котельні фото

Призначення: відвід продуктів горіння, твердопаливних котлів та підтримка необхідного розрідження в топці.

Комплектація: циклон, димосос, частотний перетворювач, датчик розрідження, комплект перехідників димоходу та електрична комутація.

Вузол XBO

вузол XBO для модульної котельні фото

Призначення: пом’якшення теплоносія до необхідних норм шляхом зниження карбонатної жорсткості, щоб виключити появу накипу, продовжити термін дії та безаварійної експлуатації котельного обладнання.

Комплектація: картриджний фільтр попередньої очистки, пом'якшення кабінетного типу, бак запасу води, насосна станція, комплект обв’язки та електрики.

Система диспетчеризації

система диспетчеризації для модульної котельні фото

Призначення: відправлення SMS повідомлення (або дзвінок) відповідальному персоналу котельної при необхідності автоматичне встановлення пелетних котлів.

Комплектація: пульт керування контролю роботи котельним приміщенням, GSM комутатор, пристрій контролю параметрів (сигнальний манометр, регулювальний термостат, сигналізатор загазованості та інші) електричні комунікації.

Опція (мачта для димоходу)

мачта димоходу для модульної котельні фото

Комплектація: Димохід + опорна ферма (розраховується індивідуально), склад палива та система подачі палива, проектні роботи.

В блочно-модульних котелень можна виділити такі важливі переваги в порівнянні з аналогічними системами:

блочно-модульна котельня переваги фото

Можливість створення інсталяцій різної потужності. Продуктивність БМК можна варіювати в широких межах.

Поставка заводом котельної в повній готовності в зібраному вигляді. Це дає змогу виконати монтаж інсталяції за мінімальні терміни. Витрати на цю операцію також невеликі. Потреби для використання вантажопідіймальних механізмів мінімальні. Збірка котельної може тривати від одного дня до місяця, в залежності від конфігурації та важкості обладнання.

Низька вага котельного приміщення, що дає можливість встановлювати її на простий фундамент, а також без нього. Майданчик повинен бути достатньо рівним, здатним витримати вагу «БМК» та не мати значних переміщень ґрунту. Фундамент необхідний коли утворюється димохідна труба. В такому випадку труба не пропускається через дах і для димоходу монтується опорна конструкція (мачта).
Використання сучасних теплоізоляційних матеріалів. Для стін, даху, підлоги, а також окремих елементів системи застосовуються вельми ефективні матеріали, які дають можливість зменшити втрати тепла.

Можливість транспортування. Якщо котельне приміщення перемістити, то достатньо від’єднати лінії комунікації та демонтувати виступаючу частину димоходу. В тому випадку, коли котельня включає в себе декілька блоків, потрібно їх роз’єднати. На такі роботи в залежності від важкості встановлення потрібно 1-2 дні.

Повна автоматизація. Це дає можливість відсутності обслуговуючого персоналу. Для контролю над станом роботою інсталяції встановлено велику кількість датчиків. Також є система зовнішнього оповіщення, яка інформує про відключення від запрограмованих параметрів роботи.

В цілому витрати на купівлю, монтаж та експлуатацію «БМК» нижче в порівнянні з традиційними рішеннями, а унікальні можливості значно розширюють сферу її використання.

Схеми підключення блочно-модульних котелень базова комплектація

блочно-модульна котельня з традиційним котлом фото

блочно-модульна котельня з твердопаливним котлом фото

Схеми підключення блочно-модульних котелень розширена комплектація

блочно-модульна котельня з автоматичним котлом фото

блочно-модульна котельня з пелетеним котлом фото

Сподобалася стаття? Розкажіть друзям
Установка блочно модульної котельні на твердому паливі
0
Автор статьи -

Популярні статті

Схеми підключення водяних тепловентиляторів до системи опалення фото
5532
В даній статті ми розглянемо різні електричні схеми підключення, а також схемі&n...
Колектор для опалення. Принципи роботи, правила монтажу та підключення фото
4701

Колектор для опалення. Принципи роботи, правила монтажу та підключення

Правила підбору та монтажу системи димоходу для твердопаливного котла фото
4297
Здавалося б, що складного в завданні встановити якісну систему димоходу для прив...
Монтаж опалювального обладнання фото
3714
Так як ми є виробниками опалювального обладнання, клієнти запитують у нас про мо...
Котельне приміщення для інсталяції твердопаливного котла фото
3311
Дана стаття містить інформацію про "Вимоги до котельного приміщення для твердопа...

Ми у Фейсбуці