logo

Розрахунок радіаторів опалення: як розрахувати необхідну кількість та потужність

Грамотно влаштована опалювальна система забезпечить житло необхідною температурою і у всіх кімнатах в будь-яку погоду буде комфортно. Але, щоб передати тепло повітряному простору житлових приміщень, потрібно знати необхідну кількість батарей, адже вірно?

З'ясувати це допоможерозрахунок радіаторів опалення, заснований на обчисленнях теплової потужності, необхідної від встановлюваних нагрівальних приладів.

Ви ніколи не робили таких обчислень і боїтеся помилитися? Ми допоможемо розібратися з формулами – у статті розглянуто детальний алгоритм розрахунку, розібрані значення окремих коефіцієнтів, використовуваних в процесі обчислень.

Щоб вам було простіше розібратися в тонкощах розрахунку, ми підібрали тематичні Фотоматеріали і формули пояснюють принцип обчислення потужності опалювальних приладів.

Спрощений розрахунок компенсації тепловтрат

Будь-які обчислення базуються на певних принципах. В основу розрахунків необхідної теплової потужності батарей закладається розуміння того, що добре працюють нагрівальні прилади повинні повністю компенсувати втрати тепла, що виникають при їх роботі через особливості опалювальних приміщень.

Для житлових кімнат, що знаходяться в добре утепленому будинку, розташованому, в свою чергу, в помірному кліматичному поясі, в деяких випадках підійде спрощений розрахунок компенсації теплових витоків.

Для таких приміщень обчислення ґрунтуються на нормативній потужності 41 Вт, що вимагається для обігріву 1 куб.м. житлового простору.

 розрахунок радіаторів опалення для заміського будинку фото

Формула для визначення теплової потужності радіаторів, необхідної для підтримки в приміщенні оптимальних умов проживання така:

Q = 41 х V

V – обсяг опалювальної кімнати в кубічних метрах.

Отриманий чотиризначний результат можна виразити в кіловатах, скоротивши його з розрахунку 1 кВт = 1000 Вт.

Практичний приклад розрахунку теплової потужності

Вихідні дані:

Кутова кімната без балкона на другому поверсі двоповерхового шлакоблочного оштукатуреного будинку в безвітряному районі.
  • Довжина кімнати 5,30 м х ширина 4,30 м = площа 22,79 кв. м.
  • Ширина вікна 1,30 м х висота 1,70 м = площа 2,21 кв. м.
  • Висота приміщення = 2,95 м.

Послідовність розрахунку:

Площа кімнати в кв. м.: S = 22,79
Орієнтація вікна – на південь: R = 1,0
Кількість зовнішніх стін & ndash; дві: K = 1,2
Утепленість зовнішніх стін – стандартна: U = 1,0
Мінімальна температура – до -35 & deg; C: T = 1,3
Висота приміщення – до 3 м: H = 1,05
Приміщення нагорі – неутеплений горище: W = 1,0
Рами – однокамерний склопакет: G = 1,0
Співвідношення площ вікна і кімнати & ndash; до 0,1: X = 0,8
Положення радіатора & ndash; під підвіконням: Y = 1,0
Підключення радіатора – по діагоналі: Z = 1,0
Разом (не забути помножити на 100): Q = 2 986 ВАТ

Нижче наводиться опис розрахунку кількості секцій радіаторів і необхідного числа батарей. Він грунтується на отриманих результатах теплових потужностей з урахуванням габаритів передбачуваних місць установки опалювальних приладів.

Незалежно від підсумків, рекомендується в кутових кімнатах оснащувати радіаторами не тільки підвіконні ніші. Батареї слід встановлювати у«сліпих » зовнішніх стін або біля кутів, які піддаються найбільшому промерзання під впливом вуличного холоду.

Питома теплова потужність секцій батарей

Ще до виконання загального розрахунку необхідної тепловіддачі опалювальних приладів, необхідно вирішити, розбірні батареї з якого матеріалу будуть встановлюватися в приміщеннях.

Вибір повинен грунтуватися на характеристиках системи опалення (внутрішній тиск, температура теплоносія). При цьому не варто забувати про сильно різниться вартості радіаторів опалення.

Про те, як правильно розрахувати потрібну кількість різних батарей для опалення, і піде мова далі.

При теплоносії в 70 °С стандартні 500-міліметрові секції радіаторів з різнорідних матеріалів мають неоднаковою питомою тепловою потужністю «q».

  • чавун – q = 160 Ватт (питома потужність однієї чавунної секції). Радіатори з цього металу підійдуть для будь-якої системи опалення.
  • сталь – q = 85 ВАТ. Сталеві трубчасті радіатори можуть працювати в найжорсткіших умовах експлуатації. Їх секції красиві в своєму металевому блиску, але мають найменшу тепловіддачу.
  • алюміній – q = 200 ват. Легкі, естетичні алюмінієві радіатори треба встановлювати лише в автономні опалювальні системи, в яких тиск менше 7 атмосфер. Але по віддачі тепла їх секціям немає рівних.
  • біметал – q = 180 ВАТ. Нутрощі біметалічних радіаторів зроблені зі сталі, а тепловідвідна поверхня-з алюмінію. Ці батареї витримають всякі режими тисків і температур. Питома теплова потужність секцій з біметалу теж на висоті.

Наведені значення q досить умовні і застосовуються для попереднього розрахунку. Більш точні цифри містяться в паспортах купуються опалювальних приладів.

Розрахунок кількості секцій радіаторів

Розбірні радіатори з будь-якого матеріалу хороші тим, що для досягнення їх розрахункової теплової потужності можна додавати або зменшувати окремі секції.

Для визначення потрібної кількості«N » секцій батарей з обраного матеріалу дотримуються формули:

N = Q / q

  • Q = розрахована раніше необхідна теплова потужність пристроїв для обігріву кімнати
  • q = потужність теплова питома окремої секції передбачуваних для установки батарей

Обчисливши загальне необхідне число секцій радіаторів в приміщенні, треба зрозуміти, скільки всьогобатарей потрібно встановити . Цей розрахунок грунтується на рівні габаритів передбачуваних місць установки опалювальних приладів і розмірів батарей з урахуванням підводки.

 розрахунок секцій радіаторів опалення для заміського будинку фото

Елементи батареї з'єднуються ніпелями з різноспрямованою зовнішнім різьбленням за допомогою радіаторного ключа, одночасно в стики встановлюються прокладки.

Для попередніх підрахунків можна озброїтися даними про ширину секцій різних радіаторів:

  • чавунних = 93 мм
  • алюмінієвих = 80 мм
  • біметалічних = 82 мм

При виготовленні розбірних радіаторів зі сталевих труб, виробники не тримаються за певні стандарти. При бажанні поставити такі батареї, слід підходити до питання індивідуально.

Підвищення ефективності тепловіддачі

При обігріві радіатором внутрішнього повітря приміщення відбувається також інтенсивний нагрів зовнішньої стіни в області за батареєю. Це веде до додаткових невиправданих втрат тепла.

Пропонується для підвищення ефективності тепловіддачі радіаторавідгороджувати опалювальний прилад від зовнішньої стіни тепловідбивним екраном.

Ринок пропонує безліч сучасних ізоляційних матеріалів з відбиває тепло фольгованої поверхнею. Фольга захищає зігрітий батареєю тепле повітря від контакту з холодною стіною і направляє його всередину кімнати.

Для правильної роботи межі встановленого відбивача повинні перевищувати габарити радіатора і з кожного боку на 2-3 см виступати. Проміжок між опалювальним приладом і поверхнею теплового захисту слід залишати величиною 3-5 см.

Для виготовлення тепловідбиваючого екрану можна порадити Ізоспан, пенофол, алюфом. З придбаного рулону вирізається прямокутник необхідних розмірів і закріплюється на стіні в місці установки радіатора.

 установка радіаторів опалення для заміського будинку фото

Фіксувати екран, що відображає тепло опалювального приладу, на стіні найкраще силіконовим клеєм або за допомогою рідких цвяхів.

Рекомендується відокремлювати лист ізоляції від зовнішньої стіни невеликим повітряним прошарком, наприклад, за допомогою тонкої пластикової решітки.

Якщо відбивач стикується з декількох частин ізоляційного матеріалу, місця з'єднань з боку фольги необхідно проклеювати металізованої клейкою стрічкою.

Також можливо своїми руками розрахувати і встановити радіатори для опалення, але краще звернутися до фахівців-монтажників для точного і правильного розрахунку і ефективного монтажу, так як це робити самому можуть виникнути проблеми з опаленням Вашого приміщення.
Сподобалася стаття? Розкажіть друзям
Розрахунок радіаторів опалення: як розрахувати необхідну кількість та потужність
1018
Автор статьи -

Популярні статті

Схеми підключення водяних тепловентиляторів до системи опалення фото
5532
В даній статті ми розглянемо різні електричні схеми підключення, а також схемі&n...
Колектор для опалення. Принципи роботи, правила монтажу та підключення фото
4701

Колектор для опалення. Принципи роботи, правила монтажу та підключення

Правила підбору та монтажу системи димоходу для твердопаливного котла фото
4297
Здавалося б, що складного в завданні встановити якісну систему димоходу для прив...
Монтаж опалювального обладнання фото
3714
Так як ми є виробниками опалювального обладнання, клієнти запитують у нас про мо...
Котельне приміщення для інсталяції твердопаливного котла фото
3311
Дана стаття містить інформацію про "Вимоги до котельного приміщення для твердопа...

Ми у Фейсбуці