logo

Споживання електроенергії накопичувальним електричним бойлером (водонагрівачем)

Об’єм споживаної електроенергії бойлером та економічність – це важливі фактори при виборі водонагрівального обладнання. «Тени» водонагрівачів – проточних та накопичувальних – мають велику потужність і працюють з стабільною періодичністю. Значну частину рахунку за електроенергію може займати бойлер.

споживання електроенергії бойлером фото

Кількість електроенергії, споживаної бойлером в місяць, потрібно знати при купівлі пристрою – зайвої потужності бойлер невигідний. Є залежність витрат від об’єму водонагрівача, тому місткість бажано підібрати як можна точніше під потреби.

Якщо весь ресурс не використовується, то власник переплачує, водонагрівальне обладнання працює в пусту. З іншої сторони, чим більше потужні «тени», тим швидша підготовка води, це важливо для комфорту.

Більшість накопичувачів та протічних бойлерів оснащені термостатами, що дає можливість регулювати витрати енергії. Деякі ємнісні моделі обладнуються двома "тенами" з можливістю спільної роботи або по одному. Власник може використовувати менш потужні «тени», якщо проводка не розрахована на велике навантаження або для економії.

Протічний або накопичувальний бойлер - в кого витрати енергії більші

Споживання протічного водонагрівача залежить від кількості точок забору та продуктивності. Прямоточні бойлери доводять воду до заданої температури при русі рідини через пристрій, що здатні зробити тільки потужні «тени».

Оцінка споживаної потужності завше відносна, значущі особливості:

Протічні бойлери Накопичувальні бойлери
Самі по собі могутніше, середня витрата від 2 (мінімум) до 10, максимальна - до 27 кВт; для отримання добре прогрітого струменя (а не просто теплою) потрібно водонагрівач з 6-10 кВт; необхідна окрема посилена лінія проводки; якщо обслуговують кілька точок водорозбору одночасно, то значення зростає до 20 – 27 кВт. В середньому значення для Тена побутового виробу 1 – 2,5 кВт/год. (30-100 л).
Включаються тільки при відкритті крана, що знижує витрати, але це врівноважується великою потужністю. Споживання накопичувального бака збільшується постійністю експлуатації. Вода нагрівається, потім-економ режим. Потужність при цьому менша, витрати на підтримку температури в бойлері невеликі, але в підсумку через сталість дають відчутний доважок до рахунку.

По економічності є обумовлена протилежна думка. Потрібно проаназілувати індивідуальні особливості використання. Порівняння:
  • наповнення ванни протічним бойлером 6 кВт (150-200 л): 30 – 40 хв.
  • накопичувальний бойлер 1 кВт (з баком на 30 – 40 л): 4 – 5 год. І весь цей час він витрачає енергію + споживання в режимі очікування 0,3 – 0,4 кВт/год
  • багато в чому розрахунки урівноважуються, але протічний водонагрівач швидше, дешевше, компактніше та довговічніше (термін дії)

Приклади відносно економії:

В домашньому господарстві витрачається 150 л/доба., середньомісячне споживання протічних апаратів менша на 24 – 34% накопичувальних. Але ситуація може бути зворотною, якщо такий агрегат розрахований на декілька точок, оскільки тоді він витрачає більше (12 - 20) кВт.

При максимальних витратах, витрати приблизно однакові, якщо навіть врахувати, що накопичувальні бойлери функціонують в режимі нагріву, а також в режимі підтримки. Але при використанні невеликої кількості гарячої води (помити руки, посуду), протічні вигідніші.

Отже, економічним по витраті електроенергії може бути кожен з двох типів електронагрівачів при різних умовах, але вирішать тільки підрахунки безпосередньо по індивідуальним нюансам експлуатації.

Як розрахувати споживання електроенергії (кВт)

Що потрібно знати для розрахунку споживання накопичувального водонагрівача:
  • номінальна потужність
  • час на нагрів
  • сучасні протічні та накопичувальні бойлери в технічному паспорті вже мають прописані добові витрати електроенергії

Формула для обчислення часу нагріву:

формула обчислення нагріву водонагрівачів фото

Параметр Значення, розрахунки
Вихідні дані
  • T₂ – +65 °C
  • T₁ – +10 °C
  • V – 60 л
  • потужність – 1,7 кВт
Розрахунок часу Т = 0,00116 x 60 x (65 – 10)/1,7 = 2,25 год.
Електроспоживання Час нагріву множимо на потужність 2,25 х 1,7 = 3,83 кВт/год
Споживання в день, місяць Приблизна витрата води для сім'ї з 3 чол – - 240 л (душ, миття посуду та інше.):
  • 3,83 кВт для 60 л х 4 рази / день = 15,32 кВт / день;
  • множать на кількість днів у місяці: 15,32 х 30 = 459,6 кВт.

Розрахунки показують залежність витрат електроенергії від температури нагріву води в бойлері. Є більш прості розрахунки для стандартних об’ємів накопичувальних баків:

Об'єм, потужність "тену" Розрахунки
Бойлер на 50 літрів споживає в місяць (ТЕН на 1,3 кВт):
  • 60 хв-нагрівання повного бака;
  • один цикл - 1,3 кВт;
  • підтримка-0,3 кВт / год. на 12 год. (3,6 за день);
  • при одному циклі за день водонагрівач витратить 4,9 кВт (1,3 + 3,6), за місяць 4,9 х 30 = 147 кВт.
Бойлер на 80 літрів споживає в місяць (2 кВт)
  • 180 хв. на повну ємність;
  • за цикл-6 кВт (2 множать на 3 ч.);
  • підтримка-0,4 кВт / ч. х 12 ч. = 4,8 кВт/дн.;
  • 6 + 4,8 = 10,8 кВт/дн., якщо 1 цикл; міс. - 10,8 х 30 = 324 кВт.
Водонагрівач на 100 літрів споживає в місяць (2,1 кВт)
  • сім'ї з 4 чол. буде потрібно 2 циклу в день;
  • 180 хв. - на повну ємність;
  • за 1 цикл – 6,3 кВт (2,1 х 3 ч.), за 2 циклу – 12,6 плюс підтримання t° 0,4 х 12 ч. = 4,8 кВт, отримаємо 12,6 + 4,8 = 17,4 кВт/дн.;
  • в місяць 17,4 х 30 = 522 кВт.

Розрахунок для протічних водонагрівачів при відомо мій витраті в точці (обчислюють, заповнити ємність водою на зафіксувати час):

розрахунок водонагрівачів фото

Для душу протічний водонагрівач на 16 кВт забезпечить витрати 8л/хв.. Якщо є декілька точок забору, обчислення робиться по кожній. Протічний пристрій дасть комфортну течію при величині від 8 кВт, що набагато більше, ніж в накопичуваних водонагрівачах, але і період роботи менший.

Застереження: в старих будинках там де 16-амперні пробки, електроводонагрівачі вище 3,5 кВт ставити заборонено. В будинку з електроплитами та новою забудовою з 40 – 32 амперними лічильниками допустимі пристрої до 6 кВт. Протічний водонагрівач не обов’язково вимикати від електромережі для економії, він вмикається/вимикається від заданної швидкості протоку на блоці управління (фіксує спеціальний датчик). Економічного режиму немає. Під час застою не витрачається електроенергія взагалі.

Чому деколи немає сенсу повністю вимикати ємнісні водонагрівачі

Після досягнення заданої температури відбувається переключення на економічний режим, не на повну потужність, а тільки для підтримки температури в баку, звичайно до +50°С. Якщо врахувати, що повний нагрів +60 + 75°С, середнє місячне споживання електроенергії зменшується незначно.

Корпус утеплений та працює як термос. Якісні моделі дають теплоносію остигати всього на 0,55 градусів в годину. За ніч (8 – 10 годин) – всього лиш на 4 – 5°С, тому повне відключення не сильно зменшить витрати, але при щоденній експлуатації доставить відчутний дискомфорт у вигляді деякого часу для очікування на гарячу воду.

Повне відключення від електромережі безспірно рекомендовано для ємнісного водонагрівача при застої на 2 – 3 дні та більше. Якщо при індивідуальних нюансах користування, відключення ємнісного пристрою все таки вигідно, вибирають моделі бойлерів з таймером, функцією встановлення часу.

Приклад, як правильно користуватися бойлером для економії електроенергії: після чергової витрати води у вечір – автоматичне вимкнення та увімкнення, наприклад за 2 години до підйому власника зранку. Водонагрівач від мережі вимикають кнопкою на корпусі, але коли мешканці покидають квартиру або будинок надовго, рекомендовано витягнути вилку з розетки.

Як економити електроенергію на бойлері

Кількість споживаних кіловат в проточних водонагрівачах не залежить від товщини течії в крані, економити шляхом її зменшення не вийде.

Потрібно використовувати бойлери з термостатом. Накопичувальні баки з двома (тенами) (потужним та слабим з функцією переключення.) Для економії електрики бойлер повинен працювати при температурі нагріву як можна точніше по комфорту для користувача, наприклад, регулятором встановити значення не менше +75°C, + 80°C, а +40°C і +60°C, цього достатньо для миття рук та посуду.

Вибираючи об’єм накопичувача максимально під потреби. Це стосується продуктивності протічних моделей – апарати на 3 – 4 точки забору набагато більше затратний, немає сенсу їх встановлювати для підключення меншої кількості кранів. Економніше буде встановлення окремого протічного бойлера на кожну точку, а не центрального на всю квартиру, також даний метод зменшить тепловтрати при проходженні води в трубах (якщо розводка те утеплена).

Використовувати модель ємнісного водонагрівача з програмованим включенням. Встановити активацію вночі, коли діють зменшені тарифи за електроенергію, а інший час – тільки підтримка температури. Сучасне очищення «тена» від накипу дає відчутний результат: 1 мм шару збільшує теплоізоляцію на 75%.
Сподобалася стаття? Розкажіть друзям
Споживання електроенергії накопичувальним електричним бойлером (водонагрівачем)
0
Автор статьи -

Популярні статті

Схеми підключення водяних тепловентиляторів до системи опалення фото
5532
В даній статті ми розглянемо різні електричні схеми підключення, а також схемі&n...
Колектор для опалення. Принципи роботи, правила монтажу та підключення фото
4701

Колектор для опалення. Принципи роботи, правила монтажу та підключення

Правила підбору та монтажу системи димоходу для твердопаливного котла фото
4297
Здавалося б, що складного в завданні встановити якісну систему димоходу для прив...
Монтаж опалювального обладнання фото
3714
Так як ми є виробниками опалювального обладнання, клієнти запитують у нас про мо...
Котельне приміщення для інсталяції твердопаливного котла фото
3311
Дана стаття містить інформацію про "Вимоги до котельного приміщення для твердопа...

Ми у Фейсбуці