Каталог Про нас

Як правильно вибрати твердопаливний котел

В даній статті ми будемо переглядати питання «Як правильно підібрати твердопаливний котел». На сьогоднішній день ринок має велику кількість різних моделей і типів твердопаливних котлів. В цій статі Ми дамо відповідь на саме поширене питання «Як вибрати твердопаливний котел». Коли Ви прочитаєте статтю, у Вас появиться можливість самостійно дізнатися головні нюанси, які потрібно пам’ятати при виборі даного опалювального обладнання. Питання правильного вибору твердопаливного котла вельми широкомасштабне. Щоб Вам було комфортно читати цю статтю, вона поділена на декілька частин, отже почнемо.

Зміст статті:

  1. Як підібрати потужність опалювального пристрою
  2. Яке паливо вибрати для твердопаливного котла
  3. Який вибрати матеріал твердопаливного обладнання
  4. Типи твердопаливних котлів

Розділ 1. Як підібрати потужність опалювального котла.

В першу чергу потрібно визначитись з потужністю опалювального обладнання. Що для цього потрібно? Спочатку потрібно дізнатись яка площа буде опалюватись, ступінь теплоізоляції приміщення, яке буде опалюватись і чи є опалювальні прилади (мова йде про допоміжні джерела опалення). Для розрахунку потужності обладнання, беремо середнє значення 1 кВт потужності на 10 квадратних метрів опалювальної площі, крім цього потрібно пам’ятати про запас по потужності, який становить 20%. Наприклад, площа Вашого будинку складає 250 квадратів, то у Вашому випадку потрібно котел 27 кВт. Розуміється, найправильніше, щоб розрахунок потужності проводив професійний монтажник, або прочитати статтю у нас на сайті, яка допоможе правильно підібрати твердопаливне обладнання.

Вибір палива для твердопаливного котла фото

Розділ 2. Яке паливо вибрати для твердопаливного котла.

На даний час велика кількість компаній виробників даного обладнання створюють такі котли, щоб вони були універсальними за рахунок спалювання різного виду палива. Коли потрібно вибирати паливо, потрібно враховувати те, що воно буває різного виду і горіти буде по різному. Від палива залежить час горіння, а також воно має свою калорійність, тому Ви можете втрачати до 20% ККД, а якщо паливо вологе, тоді Ваш опалювальний прилад може втрачати до 40% коефіцієнту корисної дії. Коли Ви будете купляти котел, зверніть увагу на вимоги вказані виробником на рахунок палива, а також яке паливо для нього є основним, а яке другорядним. Правильний підбір забезпечить відмінну і правильну роботу вашої системи опалення.

Розділ 3. Який вибрати матеріал твердопаливного котла.

В даному розділі ми розповімо про два типи котлів: чавунний і стальний. На даний час це одні з найбільш розповсюджених матеріалів для виготовлення даного обладнання.

В першу чергу розглянемо стальний котел. Це обладнання, яке стійке до змін температур, за рахунок використання автоматики, так як вона не мішає швидко міняти температурні режими, а також показники температури витрати палива. Дуже важливою перевагою стальних опалювальних пристроїв, це те що, вони швидко виходять на свої робочі температури, а також швидко вистигають у випадку потреби.

Тепер розглянемо чавунний опалювальний прилад. Це секційне обладнання, яке має можливість заміни однієї секції, коли виникла несправність секції. Дуже великий мінус такого котла, це ненадійність до змін температур, коли температура теплоносія швидко міняється, то дане обладнання може вибухнути. Наша компанія як виробник твердопаливних котлів радить Вам зупинити свій вибір на твердопаливному стальному котлі.

Матеріал твердопаливного котла фото
Тип твердопаливного котла фото

Розділ 4. Типи твердопаливних котлів.

Твердопаливні котли виготовляються різних типів горіння. Ми розглянемо самі популярні опалювальні прилади, розкажемо Вам, що собою являють дані котли, а також як правильно і рентабельно зробити вибір. В першу чергу Ми розглянемо твердопаливні котли класичного горіння.

В даних котлах горіння відбувається в нижній частині, на водяних колосниках. Для виготовлення котлів використовується сталь товщиною 3 - 6 мм. Наприклад, котли нашого виробництва виготовляються з котлової сталі марки 09G2S товщиною 6 мм. Такі твердопаливні котли прості в експлуатації і одні з самих популярних по своїй невибагливості до палива. Наприклад, твердопаливний котел Maxus DUO+ може працювати на любому паливі, дрова, вугілля, щепа, солома, пелети, за рахунок цього він називається універсальним, також даний прилад оснащений автоматикою управління котлом і вентилятором подачі повітря в камеру спалювання. Від однієї загрузки камери згорання, котел буде працювати приблизно 6-8 годин. Тривалість горіння становить від деяких факторів: типу палива, утеплення будівлі, температури теплоносія, необхідної температури в приміщенні, а також від погодних умов.

Далі ми розглянемо опалювальний пристрій з автоматичною (шнековою) подачею палива.

Котли з шнековою подачею палива – це котли які мають вбудований механізм, який подає паливо. Дане опалювальне обладнання, розраховане для праці з пелетою або вугіллям фракції до 25 мм. Даний котел має в собі пальник з шнековою подачею, бункер для палива, контролер управління котлом, а також турбіну для подачі повітря в топку. Немало важливо, щоб пелета зберігалась в сухому приміщенні, щоб вони не відсиріли, так як ККД котла буде залежати від вологи і від якості палива. Ціна котів з автоматичною подачею палива, значно вища традиційних твердопаливних котлів, за рахунок бункера, механізму який подає паливо і автоматики, яка контролює подачу палива.

Виходячи із всіх вищесказаних слів, можна зіставити співвідношення ціни, якості і підібрати правильну модель твердопаливного котла, який буде для Вас найбільш рентабельним і зручним у користуванні. Також треба придати увазі, що крім всіх вимог до котла, потрібно виконати всі вимоги до котельної, щоб вся Ваша система працювала правильно. Надіємось, що Ви отримали для себе багато корисної інформації на питання «Як правильно вибрати твердопаливний котел».

Відгуки